משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 180 שקלים

כל מה שאתם צריכים לדעת על פיתוח גוף

פיתוח גוף נחשב כבר שנים רבות לאחד הענפים המסקרנים ביותר בתחום אימוני הכושר. מפתחי הגוף מציגים גזרה חטובה, המדגישה את השרירים ומעוררת השראה. פיתוח גוף הוא תחום הדורש מהמתאמנים להתמסר במחויבות רבה לתכנית המבוססת על שני דברים עיקריים:   שריפת שומנים פיתוח שרירים   מאחר וישנן שתי מטרות עיקריות, הרי שלכל מטרה שכזו גם מוצמדת […]

פיתוח גוף נחשב כבר שנים רבות לאחד הענפים המסקרנים ביותר בתחום אימוני הכושר. מפתחי הגוף מציגים גזרה חטובה, המדגישה את השרירים ומעוררת השראה. פיתוח גוף הוא תחום הדורש מהמתאמנים להתמסר במחויבות רבה לתכנית המבוססת על שני דברים עיקריים:

 

 

מאחר וישנן שתי מטרות עיקריות, הרי שלכל מטרה שכזו גם מוצמדת תכנית אימונים שונה, המשלימה את זו האחרת. לטובת שריפת השומנים יש להיצמד לתכנית מסודרת של פעילות אירובית, כאשר לטובת פיתוח השרירים יש לדבוק באימוני כוח על כל שרירי הגוף.

 

כל מה שאתם צריכים לדעת על פיתוח גוף

תכנית פיתוח גוף – איך מתחילים?

פיתוח גוף, בשונה ממטרות אחרות שיש למתאמנים, מבוסס על תכנית ארוכת טווח. לא מעט מתאמנים מציבים לעצמם מטרה לשרוף שומנים ולפתח את שרירי הגוף, אך מפתחי הגוף לוקחים את המטרה שלהם צעד אחד קדימה. אלו מכם שרוצים להיכנס לתכנית שכזאת, צריכים לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

 

  • יש לבצע תכנון מוקדם וארוך טווח לתכנית
  • יש להיצמד לתכנית תזונה קפדנית
  • יש לבצע את התכנית בליווי צמוד
  • יש להתייעץ עם תזונאי ספורט ומאמן כושר, המתמחה בפיתוח גוף

 

אימוני משקולות – כמה זמן צריך להשקיע בהם?

אחת הטעויות הנפוצות שעושים המתאמנים, המעוניינים להיצמד לתכנית של פיתוח גוף, היא להתאמן וכמה שיותר. שימו לב: ישנו פער עצום בין המחויבות שלכם לתכנית שהוכתבה לכם, ובין אימונים ארוכים ולא יעילים שיובילו אתכם בסופו של דבר לשחיקה. אם לוקחים לדוגמה את אימוני הכוח, המבוססים על משקולות, הרי שאורכו של כל אימון צריך להיות של שעה אחת בלבד.

בעת שאתם מתאמנים למשך פרק זמן ארוך יותר, אתם עלולים ליצור לעצמכם נזקים שיכולים במידה רבה לחבל במטרת העל שלכם:

 

  • פגיעה משמעותית ביכולת התאוששות השרירים
  • פגיעה לטווח הארוך עם שחיקה מוקדמת
  • מאמץ רב לא מוליד תמיד תוצאות, אלא דווקא פוגע בתוצאות

 

הקשר בין פיתוח גוף ובין שגרת מנוחה

כשאתם מסתכלים על מפתח גוף שאתם מגלים כלפיו הערכה, אתם רואים תוצר מוגמר שאתם רוצים להידמות אליו. לא אחת, נדמה כי ככל שעובדים חזק יותר, כך מגיעים אל התוצאות מהר יותר. העובדה, כי תעבדו שעות נוספות בחדר הכושר באימונים מפרכים, לא אומרת, כי תגיעו אל קו הגמר מהר יותר, אלא ליהפך. מנוחה היא חלק בלתי נפרד מתהליך פיתוח הגוף, וחשוב להבין זאת.

אימוני פיתוח גוף דורשים מכם לדבוק בשגרת מנוחה, הנקבעת על ידי המאמן שלכם:

 

  • ההפסקות מסייעות לשיקום השרירים
  • ההפסקות תורמות גם לחיזוק המנטלי שלכם
  • משך ההפסקה משתנה בהתאם לקצב ההתקדמות שלכם ולמצבכם הגופני

 

כל מה שאתם צריכים לדעת על פיתוח גוף

לצד מנוחה נדרשת התמדה

אז נכון, מומלץ לכם מאד לדבוק בשגרת מנוחה, אך אסור לשכוח בשום שלב את ההתמדה. בהקשר של אימוני גוף חשוב להבין, כי התמדה באה לידי ביטוי לא רק בנאמנות אל תכנית האימונים, אלא גם בנאמנות אל תפריט התזונה שלכם. בתחילת הדרך, ישנם מתאמנים, המוצאים קושי רב להגיע לצריכת החלבונים היומית המומלצת. במקרים שכאלו כדאי שלא לוותר על צריכת הכמות הנדרשת ולהשלים את החוסרים עם תוספי תזונה לספורטאים כגון:

 

 

פיתוח גוף בתכנית אימונים ביתית – כדאי?

בעידן האינטרנט ועם שיתוף הסרטונים ביוטיוב, נדמה, כי תוכלו להיחשף לכל עולם תוכן שרק תרצו. עם זאת, פיתוח גוף מצריך מכם לשנות הרגלים ולהסתגל לתכנית אימונים אינטנסיבית ולתפריט תזונה קפדני ונרחב. מדובר על תחום אימונים, המצריך מכם להסתייע בשירותיהם של אנשי מקצוע – מתזונאי ספורט ועד מאמן, המתמחה בתחום פיתוח הגוף. להצלחה אין קיצורי דרך.

שתפו כדי שלכולם יהיה בריא וטעים Proud Instagram Proud Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Proud Close