משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 180 שקלים

3 דקות supplements

ספורטאי, שפר הופעתך: חשיבותו של שייק חלבון

חלבון נחשב לאחד מאבות המזון המשמעותיים ביותר לגופנו (יחד עם פחמימות ושומן) והינו בעל תפקיד מכריע למגוון רחב של תהליכים המתרחשים בו. הוא מסייע בבניית רקמות השריר ותחזוקתם, נחוץ ליצירת אנזימים והורמונים וכן משמש כנוגדן לטובת מערכת החיסון, לצד חשיבותו לצורך פעילות הורמונלית תקינה וסיוע באספקת אנרגיה סדירה.   מדובר למעשה בתרכובת אורגנית הבנויה משרשרת […]

ספורטאי, שפר הופעתך: חשיבותו של שייק חלבון

חלבון נחשב לאחד מאבות המזון המשמעותיים ביותר לגופנו (יחד עם פחמימות ושומן) והינו בעל תפקיד מכריע למגוון רחב של תהליכים המתרחשים בו. הוא מסייע בבניית רקמות השריר ותחזוקתם, נחוץ ליצירת אנזימים והורמונים וכן משמש כנוגדן לטובת מערכת החיסון, לצד חשיבותו לצורך פעילות הורמונלית תקינה וסיוע באספקת אנרגיה סדירה.

 

מדובר למעשה בתרכובת אורגנית הבנויה משרשרת חומצות אמינו, המשמשת כיחידת המבנה הבסיסית של החלבון. חלק מחומצות האמינו מיוצרות באופן עצמאי על ידי מערכות הגוף, בעוד אחרות מתפתחות בזכות צריכה של מזון עשיר בחלבון.

 

הערך התזונתי של החלבון נקבע בהתאם לפי יחס חומצות האמינו, יחד עם משתנים אינדיבידואליים נוספים כמו גיל, מין, משקל, מצב בריאותי ורמת פעילות גופנית.

 

חלבון לספורטאים – למה זה חשוב?

עבור ספורטאים המקיימים שגרת אימונים, רצוי לצרוך כמות נאותה של חלבון על בסיס יומי, זאת לאור העובדה כי החלבונים מעודדים את בניית סיבי השרירים שנהרסו במידת מה במהלך הפעילות הגופנית. יש לצרוך אותם בחלון זמנים מוגדר של לכל המאוחר 45 דקות ממועד סיום האימון, על מנת להשיג אפקט מיטבי.

 

אנשים שאינם מקיימים פעילות ספורטיבית באופן קבוע נדרשים לספק  0.8 גרם חלבון לכל קילוגרם ממשקל גופם, בעוד עבור ספורטאים מדובר במספר גבוה משמעותית (1.4.1.2 למתאמני סיבולת/פעילות אירובית; 1.7-1.5 למתאמני התנגדות ואימוני כוח/פעילות אנאירובית).

 

על מנת להגיע לרמות החלבון הגבוהות הללו, צורכים יותר ויותר ספורטאים (בעיקר המבקשים לפתח ולהגדיל את קבוצות השרירים בגופם כחלק מתהליך "היפרתרופיה") שייק/משקה חלבון, המאפשר בהכנה פשוטה תוך שניות ספורות לצרוך כמות של 30-20 גרם חלבון.

 

כידוע, ניתן לצרוך חלבון דרך מגוון רחב של מאכלים מהחי והצומח, כדוגמת דגים (טונה, סלמון), ביצים, מוצרי חלב, קטניות (שעועית, חומוס, עדשים, קינואה), בשר ומוצריו, טופו ועוד. אלא שכאשר מדובר ברצון לקיים אורח חיים ספורטיבי הדוגל בפיתוח שרירים וחיזוק הגוף, לעיתים רבות אין מנוס מתחזוק שוטף באמצעות שייק חלבון שהינו בטוח לשימוש וגם נגיש לרוב הרבה יותר, מאשר חיפוש אחר חתיכת חזה עוף, קופסת טונה או ביצים קשות.

 

שלא יעבדו עליכם: שייק חלבון לא משמין

וכעת לשאלת מיליון הדולר – מה לגבי השומנים? הרשו לנו להסיר דאגה מליבכם. כמות הקלוריות המצויות במשקאות החלבון למיניהם זהות לשאר המזונות אותם אנחנו רגילים לאכול ביום-יום (בממוצע מדובר על סדר גודל של כ-130 קלוריות בשייק בודד).

 

אז נכון, כמו בכל מזון אותו אנו צורכים, חשוב לשמור על מינונים נכונים ואף להתייעץ עם תזונאי על מנת לצרוך את השייק בצורה אידיאלית, אולם על פניו השייק אינו משמין ולא יחרב לכם את הדיאטה.

 

ראוי לציין בשנים האחרונות התפתח תחום משקאות החלבון בצורה מעוררת השראה, עם מגוון עשיר של טעמים שנועדו לקלוע להעדפותיהם של המתאמנים. אז, שיהיה לרוויה.

שתפו כדי שלכולם יהיה בריא וטעים Proud Instagram Proud Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Proud Close