משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 180 שקלים

3 דקות תזונה

על האיזון שבין תזונה לתוספי תזונה

המון מתאמנים מחזיקים בגישה תמימה למדי של: "התוספים נותנים לי את כל מה שאני צריך!", "התוספים יכולים לבוא על חשבון התזונה" וכיוצא בזה. האמנם?! אין תחליף לתזונה הטבעית וגם אין סיבה שתחפשו לה תחליף. התפריט שלכם חייב להתבסס על חלבונים מהחי/מהצומח, ירקות, פחמימות טובות ושומנים איכותיים. תוספי התזונה? הם רק תוספת ובהחלט לא "המנה העיקרית". […]

על האיזון שבין תזונה לתוספי תזונה

המון מתאמנים מחזיקים בגישה תמימה למדי של: "התוספים נותנים לי את כל מה שאני צריך!", "התוספים יכולים לבוא על חשבון התזונה" וכיוצא בזה. האמנם?!

אין תחליף לתזונה הטבעית וגם אין סיבה שתחפשו לה תחליף. התפריט שלכם חייב להתבסס על חלבונים מהחי/מהצומח, ירקות, פחמימות טובות ושומנים איכותיים.

תוספי התזונה? הם רק תוספת ובהחלט לא "המנה העיקרית". האיזון שבין תוספי התזונה לתזונה – חשוב והכרחי, ונועד להבטיח כי לא תחסירו מגופכם דבר. 

אילו תוספי תזונה מומלצים למתאמנים?

המילה "מתאמנים" גדולה ומתארת אנשים שהפעילות הגופנית היא חלק בלתי נפרד מחייהם.

עם זאת, חשוב לזכור כי המתאמנים נבדלים זה מזה בהמון דברים: תדירות האימונים (פעם בשבוע/חמש פעמים בשבוע), האם הם מתאמנים מקצועיים או חובבניים, סוג הפעילות שהם עושים (אירובי / כוח / שילוב של השניים) וכיוצא בזה.

אנו מדגישים זאת מאחר שלכל מתאמן בהתאם למאפייניו האישיים, יתאימו תוספי תזונה ספציפיים. אנחנו ב-

ALLIN מציעים מגוון תוספים, ביניהם:

  • אבקת קדם אימון
  • אבקת קראטין
  • אבקה איזוטונית
  • אבקת BCAA
  • כמוסות של בוסטר

איך יוצרים איזון הרמוני ושומרים עליו?

בחדר הכושר ישנו מאמן שמלווה ותומך בכם מקצועית בכל הקשור לאימונים. עם זאת, האם יש מישהו שמדריך, מייעץ ומכוון אתכם עם תזונתכם? במידה שלא, דעו כי האיזון אליו אתם שואפים להגיע – בין תוספי תזונה לתזונה (התפריט שלכם),  דורש הבנה, ידע ורגישות לצרכים הפיסיים שלכם כמתאמנים.

אז איך ועם מי יוצרים ומשמרים את האיזון?

  • תפריט בהתאמה אישית – כל עוד אין לכם הכשרה כתזונאים, הדבר הנכון לעשות יהיה לפנות לתזונאית ספורט מוסמכת. תפקידה, בין היתר, לבנות עבורכם תפריט תזונה אישי המתאים לאורח חייכם, נתוניכם האישיים והיעדים שלכם. את האיזון שאולי לכם קשה ליצור (מה לאכול, כמה לאכול, איך לשלב בין תזונה לתוספים, תדירות ותזמון נטילת התוספים), לתזונאית יהיה יחסית פשוט. 
  • ביקורת תקופתית – שמירה על האיזון מותנית במפגש ביקורת אחת לתקופה עם התזונאית. מטרת המפגש היא לבדוק עד כמה התפריט מיטיב עמכם – ברמה הפיסית והרגשית-מנטלית, וגם לגוונו מעט עם מזונות חדשים.
  • דעו מראש מה אתם אוכלים בכל יום – אם יש משהו שכדאי שלא להיות בו ספונטניים הוא התזונה שלכם. ואכן, את האיזון המתבקש שבין התוספים לתזונה תוכלו להשיג גם באמצעות תכנון תפריט יומי/שבועי. בין היתר, חשוב שתעניקו חשיבות לאיזון שבין חלבון מחטיפים לחלבון מתזונה. לדוגמא: יחס של 80% תזונה ו-20% חטיפים. 


יצירת האיזון שבין התזונה לתוספי התזונה אינה בהכרח קלה, אך בהכרח אפשרית. בכדי להבטיח שאינכם מחסירים דבר מגופכם ונהנים מאיזון קבוע, מומלץ להסתייע בליווי של תזונאית ספורט.

אנחנו ב-ALLIN נשמח לייעץ לכם על התוספים השונים, ולהמליץ לכם על אלו המתאימים לכם בהתאם לסוג ותדירות הפעילות שלכם. למידע נוסף, התקשרו – 1-700-50-79-79

שתפו כדי שלכולם יהיה בריא וטעים Proud Instagram Proud Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Proud Close