משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 180 שקלים

3 דקות תזונה

סוד הקסם – איך משפרים את תוצאות האימונים?

קיצורי דרך בדרך לתוצאות אולי לא קיימים, אך בהחלט ישנם כמה דברים שתוכלו לעשות על מנת לשפר את התוצאות וליהנות מתמורה רבה יותר לזמן ולמאמץ, שאתם משקיעים. בוקר, צהריים או ערב – איך שעת האימון משפיעה על התוצאות? בעוד ישנם אלו שעבורם אימון בשעה 06.00 בבוקר הוא חלום, ישנם אלו שפעילות גופנית בשעה שכזו עבורם […]

סוד הקסם - איך משפרים את תוצאות האימונים?קיצורי דרך בדרך לתוצאות אולי לא קיימים, אך בהחלט ישנם כמה דברים שתוכלו לעשות על מנת לשפר את התוצאות וליהנות מתמורה רבה יותר לזמן ולמאמץ, שאתם משקיעים.

בוקר, צהריים או ערב – איך שעת האימון משפיעה על התוצאות?

בעוד ישנם אלו שעבורם אימון בשעה 06.00 בבוקר הוא חלום, ישנם אלו שפעילות גופנית בשעה שכזו עבורם היא סיוט של ממש. רק אתם מכירים את עצמכם ויודעים באיזה שלב ביום הגוף שלכם מגיב טוב יותר לאימונים. מעבר להתמסרות הגוף הנדרשת באימונים, חשוב לזכור, כי גם הרוח חשובה: באיזו שעה אתם אנרגטיים יותר, בעלי מוטיבציה גבוהה יותר ועירניים יותר? 

תפריט תזונה מאוזן וצריכת חלבונים

על מנת שאכן תוכלו להביט במראה ולהיות עדים לתוצאות, אימונים לא מספיקים. השידוך בין פעילות גופנית ותפריט התזונה הוא זה שיוליד את התוצאות. כשמדברים על תזונה, מדברים על התייחסות להמון פרמטרים:

  • תפריט תזונה גדוש בחלבונים
  • שילוב פחמימות בתפריט
  • חישוב סך הקלוריות המומלץ בהתאם למשקל גופכם
  • חשיבות האכילה לפני האימון ולאחריו
  • שתייה לפני, במהלך ואחרי האימון

במידה ואתם מתאמנים דרך קבע והמוטיבציה שלכם הינה תוצאות בדמות חיטוב, חיזוק או העלאת מסת שריר, פנו לייעוץ של תזונאית ספורט. בהתאם לאורח החיים שלכם והעדפות קולינריות, היא תבנה בעבורכם תפריט ייחודי שישלים את האימונים.

חשיבות צריכת החלבונים – לכל מתאמן מומלצת כמות משתנה של חלבונים ביום. הכמות המומלצת משתנה בהתאם למשקל הגוף, מין המתאמן, סוג האימונים והמטרות המוגדרות. החלבונים הם אלו שתורמים לשיקום השרירים ובנייתם לאחר ההרס הטבעי המתרחש באימונים, כך שצריכתם חיונית והכרחית. כמובן שניתן לצרוך חלבונים גם באמצעות חטיפי חלבון ואבקות חלבון בטעמים שונים.

כמה חלבונים צריכים לצרוך ביום? בין 0.8 ל- 1.1 גרם חלבון על כל קילוגרם. שימו לב, כי הכמות המומלצת הינה כמות לצריכת חלבונים יומית, הכוללת חלבונים שאתם צורכים מהמזון וגם מאבקות החלבון והחטיפים השונים.

רוצים להעצים את תוצאות האימון?

כשאתם יותר נמרצים ואנרגטיים ופחות עייפים, האימון פשוט טוב יותר. דרך נוספת להעצים את תוצאת האימון, היא באמצעות תוספי מזון לספורטאים מסוג בוסטרים למיניהם. חשוב לציין, כי מדובר על אפקט משלים, שיכול לשפר את תחושתכם במהלך האימון, ולבסס בעבורכם תנאים מעולים לביצוע האימון על הצד הטוב ביותר. 

מנוחה בין האימונים – כן או לא?

הנטייה הטבעית היא לחשוב, כי ככל שמתאמנים יותר, כך התוצאות יגיעו מהר יותר. בפועל, אימונים אינטנסיבים ללא מנוחה בין אימון אימון, אינם מומלצים. מדוע? בין היתר, בעקבות שחיקה ועייפות, שתגרום לכם בסופו של דבר לקחת ברייק מתוכנית האימונים. מעבר לכך, המנוחה המומלצת שבין האימונים, מאפשרת לגוף שלכם להתאושש ולשרירים להשתקם לאחר ההרס הטבעי. מהי תדירות האימונים המומלצת? מתחילים בפעמיים בשבוע, בהדרגה מוסיפים יום אימונים נוסף ומגיעים עד לחמישה ימים בשבוע במקסימום.

שתפו כדי שלכולם יהיה בריא וטעים Proud Instagram Proud Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Proud Close