משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 180 שקלים

3 דקות תזונה

נוסחת ההצלחה לתזונה נכונה לספורטאים

כשם שישנם ספורטאים שאכן מצליחים להתקדם ולהשיג תוצאות מעולות, גם ישנם אלו שעומדים במקום. מדוע זה קורה? מצד אחד, ישנה מחוייבות טוטאלית של הספורטאי לתכנית האימונים. מצד שני, תפריט התזונה שנבנה בעבורו (במידה ואכן נבנה תפריט שכזה), לא תמיד מתאים לו. המסקנה ברורה: ללא תזונה מתאימה, מאוזנת ובריאה, יהיה קשה מאד עד בלתי אפשרי להשיג […]

נוסחת ההצלחה לתזונה נכונה לספורטאים

כשם שישנם ספורטאים שאכן מצליחים להתקדם ולהשיג תוצאות מעולות, גם ישנם אלו שעומדים במקום. מדוע זה קורה?

מצד אחד, ישנה מחוייבות טוטאלית של הספורטאי לתכנית האימונים. מצד שני, תפריט התזונה שנבנה בעבורו (במידה ואכן נבנה תפריט שכזה), לא תמיד מתאים לו. המסקנה ברורה: ללא תזונה מתאימה, מאוזנת ובריאה, יהיה קשה מאד עד בלתי אפשרי להשיג תוצאות.

לפניכם, כל מה שחשוב לדעת על תזונה נכונה לספורטאים: איך קובעים מהי תזונה מתאימה, מי יבנה בעבורכם תפריט וממה חשוב מאד להימנע?

אין כזה דבר "תזונה נכונה", אלא שיש "תזונה מתאימה"

ראשית, חשוב להבין: צמד המילים "תזונה נכונה" יכול מעט להטעות וכך עוד ועוד ספורטאים נופלים בפח. צמד המילים נשמע מאד מחייב, וכך רבים סבורים כי תזונה שמתאימה לספורטאי X, תתאים בהכרח לספורטאי Y.

בפועל, אין זה כך. המינוח הנכון יותר הוא תזונה מתאימה, זאת מאחר והיא מותאמת אישית לספורטאי על כל מאפייניו האישיים:

 • ענף הספורט בו הוא מתחרה ומתאמן
 • תדירות האימונים ואינטנסיביות האימונים
 • צריכת הקלוריות היומית המומלצת
 • כמות החלבון המומלצת לספורטאי
 • העדפות קולינאריות אישיות
 • אורח החיים וכן הלאה…

תפריט התזונה שיבנה בעבורכם, מתאים אך ורק לכם. המשמעות היא שלא ניתן להעביר אותו הלאה לספורטאי אחר כ"נוסחה מדויקת להצלחה". מי יבנה בעבורכם התפריט? תזונאית ספורט מקצועית.

בניית תפריט מתאים עם תזונאית ספורט

כדאי שגם אתם תשננו את הנוסחה הבאה: מחוייבות לאימונים + תזונה מתאימה = תוצאות. תוכלו להתאמן מבוקר ועד ערב, אך כל עוד לא תעניקו חשיבות לתזונה, לא תראו תוצאות. כשמדברים על תזונת ספורט, מדברים על שני דברים עיקריים:

 • תזונה שתעודד התאוששות ותנמע פציעות
 • תזונה שתאפשר לכם לכבוש מטרות

תזונאית הספורט מאפיינת אתכם ואת אופי הפעילות שלכם לעומק. המטרה: לבנות תפריט מותאם אישית אליכם!

ההמלצה היא שלא להיפגש איתה פעם אחת לבניית התפריט, אלא דווקא להקפיד על מעקב. כך, ניתן לאמוד את אפקטיביות התפריט, ועד כמה הוא תומך את המטרות שלכם ועד כמה הוא מקדם אתכם אל עבר הישגים. לא אחת, מתבצעים שינויים בתפריט – החל מכמות הקלוריות, דרך שעות האכילה ועד הוספת תוספי תזונה לתפריט.

תזונה נכונה ומתאימה לספורטאים אמורה להשלים את האימונים. מה זה אומר? בכל אימון, מתבצע הרס טבעי של השרירים בעקבות המאמץ.

מבלי שמעניקים לגוף ולשרירים מזון מתאים (במקרה זה – תזונה מבוססת חלבונים), לא יתבצע שיקום. במילים אחרות? האימון שהשקעתם בו רבות – זמן ומאמץ, כמעט וחסר תכלית. יש ליצור שידוך בין אופי האימון ובין המזון שתאכלו לאחר מכן.

איך שומרים על תזונה מתאימה לאורך זמן?

המון מתאמנים מעידים כי האימונים הם הדבר הקל, ואילו הקפדה על התפריט היא זו המסתמנת כמאתגרת יותר. אוכל מתקשר עם חוויה, זיכרונות ורגשות נעימים, והמטרה גם עם תפריט התזונה לספורטאים היא לשמר את כל אלו. ולכן, חשוב לטפח את הדברים הבאים – גם עם תזונה נכונה לספורטאים:

 • התפריט חייב להיות מבוסס אך ורק על מזונות שאתם אוהבים. אחרת, לא תצליחו להתמיד והמאמץ שלכם לא יניב פרי.
 • תחושת רעב בעקבות תפריט לא מתאים, תוביל אתכם לנשנש וכך לחרוג מהגבולות הברורים. מסקנה: אל תדחו ארוחות והכינו מראש את האוכל שלכם לכל היום.
 • אחת לכמה חודשים, שנו את התפריט שלכם. כך, תוכלו להתרגש וליהנות מהאוכל.
 • וכן, גם לנסות דברים חדשים זה חשוב! סלדתם כל חייכם מאבוקדו או דגים? תנו להם ניסיון נוסף, עוד אולי תופתעו ותגלו עולם חדש…
שתפו כדי שלכולם יהיה בריא וטעים Proud Instagram Proud Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Proud Close