משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 180 שקלים

פעילות אירובית – מהי ומדוע היא חשובה כל כך?

שוב ושוב אתם שומעים על החשיבות הרבה שבביצוע פעילות אירובית. הגיע הזמן להבין אחת ולתמיד מהי פעילות אירובית, במה היא שונה מהפעילות האנאירובית, ובעיקר מדוע חשוב כל כך לבצע פעילות שכזאת. הפעילות האירובית היא פעילות ארוכה יחסית, שאורכת בין 45 דקות לשעה, כאשר לאורכה נעשה שימוש בכלי הדם, מערכות הלב ומערכת הנשימה. הודות לשימוש באותן […]

שוב ושוב אתם שומעים על החשיבות הרבה שבביצוע פעילות אירובית. הגיע הזמן להבין אחת ולתמיד מהי פעילות אירובית, במה היא שונה מהפעילות האנאירובית, ובעיקר מדוע חשוב כל כך לבצע פעילות שכזאת. הפעילות האירובית היא פעילות ארוכה יחסית, שאורכת בין 45 דקות לשעה, כאשר לאורכה נעשה שימוש בכלי הדם, מערכות הלב ומערכת הנשימה. הודות לשימוש באותן המערכות, ניתן להפעיל מספר קבוצות שרירים,  זאת בשונה מאימונים אחרים, שבהם מתמקדים באזורים ספציפיים.

איזו פעילות אירובית מתאימה לכם?

ניתן לחלק את סוגי הפעילות ל- 3 קבוצות:

 • פעילות קלה (רכיבה על אופניים, הליכה, ריצה קלה, קפיצה עם דלגית, ריקוד וכן הלאה)
 • פעילות בינונית (פעילות מעט יותר מאומצת כדוגמת שחייה, ריקוד זומבה, שיעורי מדרגה)
 • פעילות אינטנסיבית (משחק כדורסל, ריצה מהירה וכיוצא בזה)

כמתחילים, תוכלו בהחלט להתחיל בפעילות ברמת קושי קלה. גם אימונים קלים בעלי יתרונות בריאותיים ברורים. בהדרגה, וכלל שתטפחו את שגרת האימונים, תוכלו ליהנות מאימונים אינטנסיביים יותר.

פעילות אירובית - מהי ומדוע היא חשובה כל כך?

אז למה דווקא פעילות אירובית?

הפעילות האירובית מומלצת לילדים קטנים, לנערים מתבגרים, לאנשים בוגרים וגם לאוכלוסיית בני הגיל השלישי. לכל קבוצת גיל תופרים את תכנית האימון המתאימה ביותר, אך באופן כללי מדובר על פעילות שמטיבה ובעלת קשר ישיר לבריאות:

 • חיזוק המערכת החיסונית
 • חיזוק מערכת הלב
 • הפחתת הסיכוי לחלות בסכרת
 • שריפת שומנים לטובת חיטוב
 • הגברת תנועת מערכת העיכול

פעילות אירובית, שריפת שומנים וחיטוב – מה חשוב לדעת?

למרות שנדמה, כי לטובת חיטוב צריך בהכרח להיצמד לפעילות אירובית אינטנסיבית, דעו כי גם עם פעילויות ברמות קלות יותר ניתן לראות תוצאות. מה שחשוב, בעיקר, הוא קצב הלב לאורך האימון, כאשר הוא משתנה בהתאם לסוג הפעילות ולכושר הגופני של המתאמן.

אנשים המעוניינים לשרוף שומנים לטובת חיטוב, צריכים לקחת בחשבון, כי הפעילות האירובית לבדה אינה מספיקה. לטובת חיזוק הגוף יש להיצמד גם לתפריט מסודר ותכנית אימונים, המבוססת על אימוני כוח.

פעילות אירובית - מהי ומדוע היא חשובה כל כך?

מהי התדירות המומלצת לביצוע אימונים אירוביים?

כל עוד אתם בריאים, נמצאים בכושר גופני ויש לכם את הפנאי, הרי שתוכלו להתאמן על בסיס יומי, גם באימונים קצרים. מדובר על פעילות שמטיבה עמכם, כך שככל שתעשו ממנה יותר, כך טוב יותר. אלו מכם שרוצים לדבוק בשגרת אימונים קצת פחות אינטנסיבית, יכולים להתאמן גם כשלוש פעמים בשבוע באימונים מגוונים: מהליכה, דרך ריצה ועד ריקוד. ככלל: כל פעילות שלא תבצעו ובכל תדירות, מבורכת.

מומלץ מאוד להיצמד לתכנית אימונים שיהיה לכם קל לעמוד בה. אימון אירובי הוא אימון שנבנה והתוצאות ממנו נראות לטווח הארוך, כך שכל אימון שלכם תורם לקצב ההתקדמות שלכם. בעת שתתאמנו שלושה ימים, תיקחו הפסקה של שבוע ותחזרו להתאמן, אתם קוטעים את רצף ההתקדמות שלכם.

בשונה מאימונים עם מכשירים, את הפעילות האירובית גם תוכלו לעשות בצורה עצמאית לגמרי:

 • הליכה בפארק העירוני
 • אימון מדרגות בבית
 • ריקוד זומבה עם הדרכה בסרטון
 • ריצה על הליכון ביתי וכן הלאה

אימונים אלו נגישים לכם, כך שניתן לטפח שגרת אימונים, התואמת את לוחות הזמנים שלכם בקלות.

אז מהי פעילות אנאירובית ומה ההבדל בין הסוגים השונים?

אם בפעילות אירובית אתם עתידים למצוא עצמכם מזיעים ומתנשמים, בפעילות האנאירובית כנראה שקצת פחות. מדובר על אימונים כדוגמת הפילאטיס והיוגה, המבוססים בעיקרם על מתיחות ותנוחות סטטיות. בשונה מהאימונים האירוביים שהם מעט ארוכים יותר, פעילויות אלו נחשבות יותר קצרות, אך הן מתבצעות בעוצמה מאוד גבוהה.

שתפו כדי שלכולם יהיה בריא וטעים Proud Instagram Proud Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Proud Close