משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 180 שקלים

3 דקות supplements

משקאות איזוטונים – כבר לא על תקן "הלהיט התורן" תזונת הספורט מאופיינת בהמון דברים, בין היתר בטרנדים שעולים ויורדים בכל שנה. כמתאמנים, אתם לא מסרבים לאף משקה או חטיף חדשים ובוחרים לנסות אותם. כל עוד תגלו כי אותם מוצרים מטיבים עמכם – החל משיפור ברמות האנרגיה ועד השפעה ישירה על התוצאות, תמשיכו לצרוך אותם. המשקאות […]

משקאות איזוטונים – כבר לא על תקן "הלהיט התורן"

תזונת הספורט מאופיינת בהמון דברים, בין היתר בטרנדים שעולים ויורדים בכל שנה. כמתאמנים, אתם לא מסרבים לאף משקה או חטיף חדשים ובוחרים לנסות אותם. כל עוד תגלו כי אותם מוצרים מטיבים עמכם – החל משיפור ברמות האנרגיה ועד השפעה ישירה על התוצאות, תמשיכו לצרוך אותם.

אבקת משקה איזוטוני – לרוויה!

המשקאות האיזוטונים שמעמדם בתחום תזונת הספורט היה עטוף תחילה בסימני שאלה, כיום מסתמנים כחלק בלתי נפרד מתזונת הספורט של מתאמנים רבים.

 

מה הפך את המשקאות האיזוטונים לנחשקים כל כך?

  • אספקה איכותית של מלחים ופחמימות
  • תרומה ישירה ליצירת באלנס של מלחים ונוזלים
  • צריכת המשקאות מדכאת התייבשות

חשוב לדעת: בשונה ממים שאתם שותים ללא הגבלה, משקה איזוטוני יש לצרוך בכמויות מוגדרות. המשקה מכיל בתוכו קלוריות, כך שחשוב להחשיב את מספר הקלוריות כחלק מהכמות היומית המומלצת לכם.

"לא ממש הבנתי. איך המשקה יכול לסייע לי?"

משקה איזוטוני מומלץ למתאמנים שביניכם, ובזמן פעילות בלבד. עובד משרד שיושב לאורך כל יום העבודה על הכיסא לדוגמא, לא צריך לצרוך את המשקה. ספורטאים מקצועיים ומתאמנים שאופי הפעילות שלהם מבוסס על מאמץ רב, יכולים להפיק המון מאבקת המשקה.

כידוע, באימוני הכושר, ישנו תהליך טבעי שגורם לכם להזיע. המטרה היא לא לדון על חוסר הנוחות שגורמת הזיעה, אלא על יצירת באלנס בעקבות אותם מינרלים שמופרשים מגופכם בעקבות תהליך ההזעה. המשקאות האיזוטונים מצליחים לשמר מצב מאוזן בגופכם, זאת למרות הזיעה הרבה שעלולה לגרום מצב הפוך – של חוסר איזון.

מכאן, אפשר להבין כי השאלה האם כדאי לצרוך משקאות איזוטונים, נענית בחיוב.

 

"נשמע כאילו המשקה יוצר שובע ומכביד. זה נכון?"

זהו יתרון נוסף שיש למשקה איזוטוני! מאחר והוא מספק פחמימות ומלחים, רבים סבורים כי הוא גם יוצר תחושת כובד שמכבידה מאד על התחושה הכללית. לשמחתכם, למרות אותה אספקה איכותית, אפשר לשלול את החשש כי תחושו כבדים – מה שעוד עלול לפגוע באיכות האימון שלכם.

שימו לב: אמנם לא ניתן לשלוט על תהליך הזיעה הטבעי, אך בהחלט שאפשר לשמר את האיזון הנדרש בגופכם שמופר באמצעות ההזעה.

 

"אם אני מבין נכון, המשקה רלוונטי רק לעונת הקיץ. נכון?"

אימונים תחת כיפת השמיים בקיץ בהחלט יגרמו לכם להזיע מהר יותר, ויותר. עם זאת, לא ניתן לשלול את האפשרות כי גם בחורף תזיעו במהלך האימון שלכם. כל פעילות גופנית מאומצת מעודדת את ההזעה הטבעית והבריאה, כך שצריכת המשקה חיונית לכם כ-365 ימים בשנה, ללא תלות בעונה.

אל תגיעו למצב בו האיזון הנדרש מתערער – אתם עלולים לחוש חולשה ופגיעה בתפקוד. התוצאה? אימון שהוא הכל – חוץ מאיכותי.

 

"אז מה עדיף – משקה איזוטוני או משקה חלבון?"

מדובר על אבקות שונות שעונות על צורך אחר:

  • משקאות איזוטונים תורמים לשמירה על איזון המלחים בגוף
  • משקאות חלבון תורמים לשיקום השרירים ומסייעים בבנייתם

ההמלצה היא לבנות תפריט תזונה מסודר בסיוע תזונאית ספורט. בתפריט זה, יפורט בפניכם מהי תדירות הצריכה המומלצת למשקה איזוטוני ולמשקאות החלבון.

שתפו כדי שלכולם יהיה בריא וטעים Proud Instagram Proud Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Proud Close