משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 180 שקלים

יתרונות של חלבון אחרי אימון ולמה צריך את זה?

אימונים הפכו להיות שגרה לחלק ניכר מהאוכלוסיה בעולם המערבי. לא משנה אם האימונים והתרגול מתבצעים תחת כיפת השמיים או בחדר הכושר. גם בפעילות קבוצתית וגם באימון אישי, המוטיבציה של המתאמנים הינה לחזק את גופם ועל כן הם מעניקים תשומת לב גדולה גם לסוגיית המזון. סביר להניח, כי גם אתם שמעתם לא אחת על הזיקה הישירה […]

אימונים הפכו להיות שגרה לחלק ניכר מהאוכלוסיה בעולם המערבי. לא משנה אם האימונים והתרגול מתבצעים תחת כיפת השמיים או בחדר הכושר.

גם בפעילות קבוצתית וגם באימון אישי, המוטיבציה של המתאמנים הינה לחזק את גופם ועל כן הם מעניקים תשומת לב גדולה גם לסוגיית המזון.

סביר להניח, כי גם אתם שמעתם לא אחת על הזיקה הישירה שבין צריכת חלבון אחרי אימון לבין פעילות גופנית, ולא במקרה.

חלבונים אחרי אימון מסייעים לשיקומו של הגוף לאחר ביצוע הפעילות, זאת עם בנייה מחודשת של השרירים.

לעתים, נהוג לייחס את צריכת החלבון רק למתאמנים העוסקים באימוני כוח, אך הדבר רלוונטי גם לאלו מכם המתאמנים בשחייה, ריצה, רכיבה על אופניים או בכל פעילות אירובית אחרת.

צריכת חלבונים אחרי אימון – איך היא צריכה להתבצע?

ההמלצה החמה ביותר הינה לצרוך את החלבון לאורך כל היום על פי הצריכה המומלצת לכם. לכל אדם, על פי משקלו, מומלצת כמות יומית אחרת של חלבון. על כן, מה שנדרש מכם לעשות הוא להכיר את סך החלבון המומלץ לכם ואותו לחלק למספר הארוחות ביום.

חשוב לציין, כי לכל קבוצה באוכלוסייה מומלצת כמות שונה, כאשר הקבוצות מתחלקות לילדים, נערים, בוגרים, נשים, נשים בהריון וכדומה. אלמנט נוסף, המשפיע על הצריכה המומלצת, הינו סוג האימון שלכם – אירובי או אנאירובי.

כך לדוגמא: אדם בוגר בגיל 30, שמשקלו 68 ק"ג, צריך לצרוך חלבון בכמות של כ- 55 גרם חלבון לערך ביום. בכל זאת, אם אין לכם ברירה, גם צריכת חלבון אחרי אימון היא אופציה.

תוספי תזונה לספורטאים >>

החלבון ופעילות השרירים – מה עליכם לדעת? חלבונים אחרי אימון

לאורך הפעילות הגופנית כל מתאמן מגיע למצב של מאמץ. התוצאה הינה הרס של סיבי השריר, כאשר מידת הפירוק מושפעת מהעומס המופעל על השרירים, כמות האנרגיה הזמינה ורמת הכושר בה נמצא המתאמן.

חשוב להבין, כי מדובר על "הרס" טבעי, שכן בעת שהאימון אינו די חזק ואינו מבוסס על מאמץ המוביל להרס של סיבי השריר, השריר לא יתפתח ויגדל.

כידוע, לאחר הפעילות מנסה הגוף לבנות את השרירים מחדש והדרך לסייע בבנייה זו הינה לצרוך חלבון אחרי אימון, בין היתר, באמצעות מוצרים שונים, הכוללים אבקות חלבון וחטיפי חלבון.

אכן, עליכם להגיע למצב בו אתם מאמצים את השרירים על מנת להגיע למצב בו הם מתפתחים וגדלים.

עם זאת, לא מדובר אך ורק על אימוני כוח. צריכה של חלבונים רלוונטית, חיונית ומומלצת לכל מתאמן גם אם מדובר על אימוני הליכה, ריצה או יוגה.

היתרונות של חטיפי החלבון

אחת האפשרויות העומדות בפניכם לצריכה איכותית של חלבון הינה חטיפי חלבון. היתרון הגדול של חטיפים אלו הינו הזמינות האדירה שלהם: במקום למהר חזרה לביתכם לאחר האימון על מנת להכין לעצמכם ארוחה גדושה של חלבונים אחרי אימון, תוכלו לקחת אתכם לאימון את החטיף ולצרוך אותו מידית בתום האימון.

בנוסף, חטיפים אלו, כמו גם אבקת חלבון, הינם תחליף מצוין לאנשים שלא מצליחים להגיע לכמות החלבון היומית המומלצת באמצעות הארוחות המסודרות לאורך היום.

עוד באתר:

שתפו כדי שלכולם יהיה בריא וטעים Proud Instagram Proud Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Proud Close