משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 180 שקלים

3 דקות תזונה

בואו נדבר על צריכת חלבון ופיתוח שריר

לא נחדש לכם כי שרירים לא נבנים כך סתם מעצמם, אלא שבנייתם מותנית במודעות, התמדה והשקעה. דבר נוסף שאתם לבטח יודעים הוא הוא שישנו קשר בין צריכת חלבון ופיתוח שריר. למרות שהעובדות והנתונים ידועים לכם היטב, אתם לא מצליחים להגיע לתוצאות להן אתם מייחלים? אף פעם לא מאוחר לחשב מסלול מחדש. לפניכם, טיפים שאימוצם יוכל […]

לא נחדש לכם כי שרירים לא נבנים כך סתם מעצמם, אלא שבנייתם מותנית במודעות, התמדה והשקעה. דבר נוסף שאתם לבטח יודעים הוא הוא שישנו קשר בין צריכת חלבון ופיתוח שריר. למרות שהעובדות והנתונים ידועים לכם היטב, אתם לא מצליחים להגיע לתוצאות להן אתם מייחלים? אף פעם לא מאוחר לחשב מסלול מחדש. לפניכם, טיפים שאימוצם יוכל להוביל אתכם אל היעד: "לעשות שרירים".

טיפ #1: חשבו את כמות החלבון לה גופכם זקוק

כאמור, ישנו קשר בין צריכת חלבון ופיתוח שריר. כשאנחנו מדברים על צריכת חלבון, אנחנו מדברים על צריכה מדויקת. ומה זה אומר? לכל אדם, בהתאם למשקל גופו ותוכנית האימונים שלו, מומלצת כמות חלבון יומית אחרת. מכאן, שעומרי ששוקל 75 ק"ג ומתאמן פעמיים בשבוע באימוני כוח, ואיתי ששוקל 88 ק"ג ומתאמן חמש פעמים בשבוע באימוני כוח, נדרשים לספק לגוף כמות חלבון שונה. רק בעת שהגוף יקבל את מה שהוא זקוק לו, הוא יגיב לכם. בין היתר, עם פיתוח השריר. ואיך מחשבים את כמות החלבון?

  • אופציה אחת היא לחשב לבד, לפי הנוסחה של גרם חלבון על כל קילוגרם בגוף
  • אופציה נוספת היא להתייעץ עם תזונאית ספורט שגם תחשב את כמות החלבון וגם תבנה עבורכם תפריט תזונה


טיפ #2: עקבו אחר משקל גופכם (כמות החלבון יכולה להשתנות…)

נתונים כדוגמת משקל גוף ותדירות אימונים יכולים להשתנות. עומרי מהדוגמא שנתנו בטיפ הראשון לדוגמא, יכול להעלות במסת השריר וכך להגיע למשקל 78 ק"ג וגם להתאמן פעם נוספת בשבוע. הנתונים האלו משפיעים באופן ישיר על כמות החלבון הנדרשת לגוף, כך שבמידה שאכן ישנם שינויים, יש לעדכן את התפריט והכמויות בהתאם. זכרו: לגוף ישנם צרכים ואחריותכם לענות עליהם. 

צריכת חלבון ופיתוח שריר

טיפ #3: הקפידו על חלבונים בעיקר אחרי האימון

מכירים את התחושה הזו שתוך כדי אימון כוח (הרמת משקולות לדוגמא), אתם מרגישים שהשרירים נמתחים עד נקרעים? התחושה הזו ללא ספק מספקת ונותנת את התחושה שהגוף עובד. לאחר שהשרירים "נקרעו" באימון, אחריותכם לבנות אותם מחדש באמצעות חלבונים. תזכורת: קיים קשר בין צריכת חלבון ופיתוח שריר. מבלי שתאכלו חלבונים איכותיים בכמות הנדרשת, לא תצליחו להעלות את מסת השריר. בין היתר, באפשרותכם לאכול מיד לאחר האימון חטיף חלבון איכותי, לשתות משקה מי חלבון או שייק עשיר. 

טיפ #4: לא רק שמותר לכם לנוח, חובה עליכם לנוח

כשישנה מטרה מול העיניים, לא רואים מול העיניים. לכן, אנחנו מתארים לעצמנו שהמטרה לפתח שרירים, גורמת לכם לפקוד את חדר הכושר מספר פעמים בשבוע. המוטיבציה שלכם מבורכת, אך חשוב לדעת: שרירים זקוקים לא רק לחלבונים על מנת להתפתח, אלא גם למנוחה. ביום שלאחר אימון כוח אינטנסיבי, אפשרו לעצמכם ולשרירים לנוח.  

אנחנו מקווים שהטיפים שחלקנו אתכם בנושא צריכת חלבון ופיתוח שריר, יקדמו אתכם אל עבר היעד שהצבתם לעצמכם. אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה, ונשמח להמליץ לכם על מוצרי חלבון איכותיים, התקשרו כעת לטלפון שמספרו – 1-700-50-79-79

שתפו כדי שלכולם יהיה בריא וטעים Proud Instagram Proud Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Proud Close