משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 180 שקלים

3 דקות תזונה

עושים סדר בתזונה: אילו מרכיבים כדאי לחפש בחטיפי החלבון שלך?

במוקדם או במאוחר, כל ספורטאי, אתלט או מתאמן, נחשף לעולם הרחב של חטיפי חלבון. גברים ונשים עושים בהם שימוש תדיר, סמוך לאימונים ולתחרויות וגם לאורך היום. אבל למרות שהם לכאורה דומים זה לזה, מסתבר שיש הבדלים די גדולים בין חטיפי החלבון המשווקים בימים אלה. מכיוון שהתזונה כל כך חשובה בהיבט הספורטיבי ובהיבט הבריאותי בכלל, החלטנו […]

במוקדם או במאוחר, כל ספורטאי, אתלט או מתאמן, נחשף לעולם הרחב של חטיפי חלבון. גברים ונשים עושים בהם שימוש תדיר, סמוך לאימונים ולתחרויות וגם לאורך היום. אבל למרות שהם לכאורה דומים זה לזה, מסתבר שיש הבדלים די גדולים בין חטיפי החלבון המשווקים בימים אלה. מכיוון שהתזונה כל כך חשובה בהיבט הספורטיבי ובהיבט הבריאותי בכלל, החלטנו לעשות סדר. אלה המרכיבים שכדאי לחפש (ולמצוא) בחטיפים הנבחרים והטובים ביותר. 

עושים סדר בתזונה: אילו מרכיבים כדאי לחפש בחטיפי החלבון שלך?

חטיפי חלבון, למה בעצם? 

לפני שנתעמק במרכיבים, בואו נבין תחילה למה בעצם ומדוע הפכו חטיפי חלבון לכל כך פופולריים עבור מתאמנים. די טבעי להניח, ובצדק, שמרכיב מרכזי בחטיפים הוא החלבון. והגישה המקובלת היא שהגוף זקוק למרכיב הזה, במיוחד כאשר רוצים לחזק את הגוף, לטפח את השרירים, להשיג ביצועים. פעם ההנחה הייתה שאת החטיפים הללו רצוי לצרוך אך ורק סמוך לאימון או לפעילות מאומצת. כיום, רבים גורסים שניתן בהחלט לפזר את צריכת החלבון לאורך היום ולא מוכרחים למקד את הצריכה סמוך לאימון עצמו. על כל פנים, אספקה נאותה של חלבונים משמשת את הגוף להגדלת נפח השריר וחיזוקו בצורה אופטימלית. השרירים נבנים בצורה טובה וגם ההתאוששות מהאימון נעשית טובה יותר. וכעת, נראה מה כן צריך שיהיה בחטיפים – ומה פחות. 

חטיפים בריאים בזכות המרכיבים המתאימים 

אם תבדקו את האותיות הקטנות ברשימת המרכיבים, תגלו הבדלים דרסטיים. המרכיב העיקרי שצריך לשים עליו דגש, הוא כמובן החלבונים. החטיפים המאוזנים נועדו לסייע לספורטאים להשלים את רמת החלבונים היומית. מכיוון שהרבה אנשים יתקשו לצרוך ארוחת חלבונים עשירה לפני או אחרי אימון מאומץ, החטיפים ואבקות החלבון נועדו לסייע בדיוק במטרה הזאת. מחקרים מראים שאנשים בעלי אורח חיים אינטנסיבי מבחינת פעילות פיזית, זקוקים להרבה יותר חלבון לעומת אנשים פחות פעילים. 

שימו לב שעל מנת להקנות את האפקט הרצוי, תכולה טובה של חלבון בחטיף תהיה בסביבות שליש ממשקל החטיף. באזור 30 – 35 גרם חלבון מתוך מאה גרם, זה מצוין. מלבד זאת מרכיב נוסף שבהחלט הופך את החטיף לבריא ומאוזן הוא הסיבים התזונתיים. סיבים הם בעלי ערך חשוב בתחזוקת מערכת העיכול ובמנגנון רעב ושובע. הסיבים עוזרים לספק תחושה של שובע, לצד ניקוי טבעי של המעי. הסיבים יכולים לספוח מים ומסייעים להימנע מאכילת יתר ומניעת תחושה של כובד או עייפות.  

מה שעוד צריך לבדוק זו תכולת הסוכרים. בעוד שכמות קטנה של סוכרים בהחלט יכולה להועיל, במיוחד לאנשים שצורכים את החטיף לפני אימון, לא רצוי להגזים. רצוי להימנע מחטיפים שבהם תוספת הסוכרים גדולה מדי. שונה המצב אם ברור לכם שאתם רוצים להגדיל את מסת השומן בגוף, שכן חילוף החומרים שלכם מאוד מהיר ומבנה הגוף רזה יחסית. 

אולאין, מותג תזונת הספורט הפופולרי עם מיטב החטיפים מלאי החלבון ובהרכב בריא שמתאים למתאמנים. 

שתפו כדי שלכולם יהיה בריא וטעים Proud Instagram Proud Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Proud Close