משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 180 שקלים

3 דקות תזונה

5 תוספי המזון הפופולריים ביותר לספורטאים

תוספי מזון לספורטאים נועדו להשיג מגוון של מטרות. בין היתר, הם נועדו לספק לגוף מרכיבים תזונתיים בכמות מוגברת. הם נועדו לתמוך בספורטאים לאורך ובזמן תחרויות מאומצות במיוחד. ישנם תוספים שנועדו לתמוך בתהליכים ביולוגיים וכאלה שעוזרים להשלים חוסרים תזונתיים כאלה או אחרים. כעת נציג כמה מהתוספים הפופולריים ביותר בקרב ספורטאים. כמו כן נסביר מהי התועלת ובמה […]

תוספי מזון לספורטאים נועדו להשיג מגוון של מטרות. בין היתר, הם נועדו לספק לגוף מרכיבים תזונתיים בכמות מוגברת. הם נועדו לתמוך בספורטאים לאורך ובזמן תחרויות מאומצות במיוחד. ישנם תוספים שנועדו לתמוך בתהליכים ביולוגיים וכאלה שעוזרים להשלים חוסרים תזונתיים כאלה או אחרים. כעת נציג כמה מהתוספים הפופולריים ביותר בקרב ספורטאים. כמו כן נסביר מהי התועלת ובמה הם חשובים. 

5 תוספי המזון הפופולריים ביותר לספורטאים

1. על בסיס חלבונים – תוספי מזון לספורטאים חזקים יותר 

בתוך הרשימה הארוכה למדי של תוספי מזון לספורטאים, בולטים מעל כולם תוספים כגון אבקות או חטיפי חלבונים. מלבד זה שמדובר באחד מאבות המזון החיוניים ביותר, זה גם המרכיב שמשפיע על בניית השרירים ועל התאוששות לאחר אימון או תחרות. מכיוון שספורטאי זקוק להרבה יותר חלבון לעומת מי שאיננו מתאמן, לפעמים נדרשת תוספת לאורך היום או סמוך לאחר אימון. אבקות החלבון וחטיפי החלבון, הפכו אם כן, לפופולריים ומבוקשים מאי פעם. 

2. ג'ל – אנרגיה זמינה, בזמן הנכון 

תוספי חלבונים חשובים ביותר, אך הם לא המרכיב המרכזי שספורטאי ומתחרה צריך, ממש באמצע המאמץ הכביר של פעילות מסיבית. ג'ל אנרגיה הוא בדיוק התוסף שמספק לגוף המתאמץ את האנרגיה והכוח המתפרץ. פאוצ'ים של ג'ל מקובלים לשימוש בקרב אצנים ורוכבי אופניים, שחייני שחיות ארוכות, ספורטאי אקסטרים ואחרים. תכולת הסוכרים נועדה לספק לגוף המון אנרגיה זמינה, בדיון בזמן. 

3. חומצות אמינו מסועפות – BCAA

תוסף על בסיס חומצות אמינו, הוא הלהיט התורן בעל פופולריות מסחררת. התוסף מכיל חומצות אמינו שמגדילות שרירים אך גם משפרות מאוד את החוויה הטובה שלאחר אימון. רבים מדווחים על התאוששות מהירה וקלה יותר לאחר תחרות או פעילות, והפחתת אפקט הפירוק של השרירים לאחר מאמץ. בנוסף, זהו תוסף שגם מעלה את רמות האנרגיה בזכות היותו זמין כמעט מידית בשרירים עצמם. 

4. משקאות אנרגיה – להיכנס לקצב

הפופולריות של משקאות אנרגיה בקרב ספורטאים זו עובדה קיימת. לעומת ג'ל אנרגיה, שמשמש המון את ספורטאי העילית, משקאות אנרגיה פופולריים מאוד גם בקרב מתאמנים וספורטאים מן השורה. הם מספקים את הצורך בתוספת מדויקת של אנרגיה, בשילוב תוספת נוזלים ולפעמים גם קפאין. זה יכול מאוד לעזור להיכנס לאווירת האימון, אפילו מוקדם בבוקר. 

5. תוסף איזוטוני, שיפור ביצועים 

האחרון ברשימה הינו תוסף איזוטוני. הוא מכיל הרבה אנרגיה, מלחים ופחמימות זמינות. מתאים מאוד במהלך ספורט ופעילות. הרעיון של תוספים איזוטוניים, הנפוצים בין היתר במשקאות ספורט, הוא פשוט. בזמן פעילות מאומצת הגוף לא רק מפעיל שרירים ומאבד נוזלים שצריך להשלים. בנוסף, הגוף מאבד מלחים חיוניים, מה שעלול לגרום לתשישות וירידת ביצועים. ריכוז המלחים האופטימלי משלים את מה שצריך (אשלגן, נתרן, סידן ועוד). 

במיוחד בשבילכם, תוספי תזונה באיכות גבוהה במיוחד עכשיו באולאין, מותג תזונת הספורט שבמקום הראשון.

שתפו כדי שלכולם יהיה בריא וטעים Proud Instagram Proud Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Proud Close