משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 180 שקלים

2 דקות protein powder

יש לו את זה: על חשיבות תוסף התזונה BCAA

צריכת תוספי תזונה הינה חלק אינטגרלי מאורח החיים של חלק ניכר מהספורטאים התחרותיים והחובבניים כאחד ברחבי העולם.   תוספים אלו נועדו על מנת לשפר את יכולותיהם הגופניות, תוך מימוש מקסימלי של הנתונים הטבעיים וחתירה לשיפור מתמיד הן ברמה הגופנית והן ברמה ההישגית.     בשנים האחרונות אנו עדים לתוסף תזונה איכותי אותו צורכים יותר ויותר ספורטאים […]

תוסף התזונה BCAA

צריכת תוספי תזונה הינה חלק אינטגרלי מאורח החיים של חלק ניכר מהספורטאים התחרותיים והחובבניים כאחד ברחבי העולם.

 

תוספים אלו נועדו על מנת לשפר את יכולותיהם הגופניות, תוך מימוש מקסימלי של הנתונים הטבעיים וחתירה לשיפור מתמיד הן ברמה הגופנית והן ברמה ההישגית.  

 

בשנים האחרונות אנו עדים לתוסף תזונה איכותי אותו צורכים יותר ויותר ספורטאים המבקשים למצות את הפוטנציאל הגופני טמון בהם עד תום.

 

אז הרשו לנו להכיר בפניכם את תוסף התזונה BCAA (Branched Chain Amino Acid) שפירושו בעברית חומצות אמינו מסועפות.

 

זהו למעשה שם כולל לשלוש חומצות אמינו חיוניות לגוף המהוות כשליש מסך החלבונים המרכיבים את גופנו – לאוצין, ואלין ואיזולאוצין.

 

כל אחת מהן הינה בעלת תפקיד מרכזי לגופנו. הלאוצין מספק אנרגיה זמינה למערכת השרירים שלנו (מעודדת את סינתזת חלבוני השריר, שהינה תהליך הבניה וההיווצרות של שרירים) הואלין מסייע בייצור תאי השריר, בעוד האיזולאוצין תורם לתהליך ההתאוששות המתרחש לאחר ביצוע פעילות גופנית.

 

שורה של מחקרים שהתבצעו במשך עשרות שנים על ידי מיטב המדענים, גילו כי ל-BCAA חשיבות מכרעת ביצירת יכולות אנאבוליות שריריות.

 

במילים אחרות, חומצות אלו מעניקות יתרון לתהליך הבנייה של השריר אל מול תהליך הפירוק המתבצע עקב פעילות גופנית (אירובית או אנאירובית). סיבה זו הובילה לפופולאריות רחבה של אבקות BCAA שהפכו לאחד מתוספי התזונה השכיחים ביותר בקרב מתאמנים בארץ ובעולם.

 

תוספת לתפריט היומי: מתי לקחת אבקת BCAA?

כדאי לדעת כי חומצות האמינו המסועפות (BCAA) מהוות את אבני הבניין לחלבוני השריר של כל אחד ואחת מאיתנו. עם זאת, לא תמיד אנו מצליחים להשיג את החומצות הללו באופן טבעי, בין אם כתוצאה מתזונה חסרה או בשל מגבלה פיזיולוגית כזו או אחרת. 

 

במצב שכזה ראוי להעשיר את התזונה היומיומית שלנו עם אבקת BCAA שהוכחה כמשמרת את רמות האנרגיה בגוף ובעלת יכולת דחייה של סממני עייפות. מחקרים נוספים הראו כי לצריכת BCAA על בסיס קבוע יתרון בהפחתת נזק שרירי ובהקלה על כאבי שרירים הנוטים להתרחש בזמן מאמץ.

 

מקובל לצרוך מנת אבקת BCAA מיד לאחר האימון, אם כי בפועל מדובר בתוסף תזונה נגיש אותו ניתן לצרוך בזמן ובמיקום שמתאימים לכם.

 

ניתן למצוא כיום מגוון רחב של אבקות BCAA במבחר טעמים, כך שיותאמו לאוכלוסייה רחבה ככל הניתן.

 

באשר לשאלה מתי לקחת אבקת BCAA? אין תמימות דעים ביחס לכמות המדויקת שיש לצרוך, שכן השפעת חומצות האמינו המסועפות שונה מאדם לאדם.

 

עם זאת, מומלץ להתייעץ בטרם הצריכה הראשונית עם תזונאי ספורט מוסמך, על מנת להתאים את האבקה הייעודית עבורכם, כמו גם את המינון הדרוש.

שתפו כדי שלכולם יהיה בריא וטעים Proud Instagram Proud Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Proud Close